KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16064161
nr 1606 4161
Blandteknik
Kia Koponen, man. Signerad, daterad 2004, oramad, (bemålat tryck). Blandteknik på pannå, 46x38 cm
Utrop:
500 kr
måndag 18 mars 2024
kl 19:01:51
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta